Gemeente Hooglede

Werken aan fietserstunnel R32 – Verwachte hinder vanaf 07 juli 2025

do 03 jul 2025
Vanaf 23 juni 2025 zijn de werken gestart op de R32 m.b.t. het aanleggen van de fietserstunnel.

Vanaf 23 juni 2025 zijn de werken opgestart voor de aanleg van een fietserstunnel onder de R32. De werkzaamheden zullen duren tot eind 2026 en gaan gepaard met hinder voor het verkeer.

De werken worden in verschillende fasen uitgevoerd, die elkaar opvolgen. We houden je via deze pagina op de hoogte van de planning, omleidingen en actuele verkeerssituatie.

Dit heeft als impact voor het gemotoriseerd verkeer op de R32: 

  • Hinder van 7 juli 2025 tot 11 augustus 2025:
    • De aannemer heeft bouwverlof: er wordt niet gewerkt op de R32 ter hoogte van de Honzebrouckstraat.
    • Er is ook geen hinder voor het verkeer.
    • Verkeer op de Roeselaarse Ring (R32) komende van Ardooie kan niet rechtsaf naar de Beverenstraat. Het verkeer uit de Beverenstraat kan de R32 ook niet oprijden. Deze situatie is definitief. 

  • Hinder van 11 augustus tot begin oktober 2025:
    • Het verkeer op de R32 rijdt in beide richtingen over 1 rijstrook, van voor de Honzebrouckstraat tot de brug over de Bruggesteenweg (N32).
    • Het verkeer op de R32 vanuit Zilverberg kan de Honzebrouckstraat niet meer inrijden. 
    • De afrit van de R32 naar de Bruggesteenweg aan de ovonde, vanuit Zilverberg, is tijdens deze fase afgesloten.

Dit heeft als impact voor de fietsers:

  • Hinder van 7 juli 2025 tot 11 augustus 2025:
    • géén hinder 
  • Hinder van 11 augustus tot begin oktober 2025:
    • De fietsverbinding tussen de Beverenstraat en de Honzebrouckstraat is afgesloten.
    • Fietsers vanuit Gits en Gitsberg naar Roeselare rijden om via de Bruggesteenweg (N32). De omleiding geldt ook in de andere richting.
    • Fietsers vanuit Beverenstraat naar Honzebrouckstraat volgen een omleiding via de Roeselarestraat en de Hoogleedsesteenweg. De omleiding geldt ook in de andere richting.

De werken hebben géén impact op het openbaar vervoer. 

Alle informatie over de bereikbaarheid en hinder tijdens de werken voor gemotoriseerd verkeer vindt u ook terug op de website van Wegen en Verkeer: via Werken Hooglede of Werken Roeselare.